របាយការណ៍ថ្មី ពិត លឿន គ្រប់ទីកន្លែង
ផ្ទះឈើ ប្រក់ស័ង្កសី ជញ្ជាំងក្តារទំហំ 9m គុណ 6m,កង្ហារចំនួន៥,គ្រឿងអលង្ការ(ផ្លាទីន) មួយចំនួនសរុប៥ជី,អង្ករចំនួន១ការ៉ុង (៥០គីឡូក្រាម) គ្រែដេកចំនួន២ ពួកចំនួន៣
ថ្ងៃទី១៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ នៅចំណុចផ្ទះរបស់ឈ្មោះ ទេព ច័ន្ទមុន្នី ភេទស្រី ជាគ្រូបង្រៀននៅវិទ្យាល័យព្រះបាទសុរាម្រឹត ស្ថិតក្នុងភូមិថ្មី ឃុំជ្រៃបាក់ ស្រុករលាប្អៀរ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង
កម្លាំងនគរបាលខេត្តកំពង់ស្ពឺ ចុះបង្រ្កាបករណីគ្រឿងញៀនឃាត់ខ្លួ​ន​ជនសង្ស័យដែលមានគ្រឿងញៀនជាប់នឹងខ្លួន៣នាក់ឆ្លេីយ​ដាក់គ្នាដូចសម្លរកំពឹស…
(ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​)÷ ដោយអនុវត្ដតាមគោល​ការណ៍ណែនាំដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ឯកឧត្ដម​ នា​យឧត្ដមសេនីយ៍​ ស​ ថេត​ អគ្គស្នងការ​នគរបាលជាតិ​ យុទ្ធនាការបង្ការបង្រ្កាបបទល្មេីស​គ្រប់ប្រភេទ​​
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានអញ្ជើញអមដំណើរ ឯកឧត្តម វង្សី វិស្សុត ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ…
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធ អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានអញ្ជើញអមដំណើរ ឯកឧត្តម វង្សី វិស្សុត ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ
នៅវេលាម៉ោង ១៤:៥៥នាទីរសៀល ថ្ងៃសុក្រ ទី១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ដដែលនោះ ក្រុមសម្របសម្រួល (CLG) នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងក្រុមអ្នកសង្កេតការណ៍អាស៊ាន (AOT)…
នៅវេលាម៉ោង ១៤:៥៥នាទីរសៀល ថ្ងៃសុក្រ ទី១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ដដែលនោះ ក្រុមសម្របសម្រួល (CLG) នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងក្រុមអ្នកសង្កេតការណ៍អាស៊ាន (AOT)
ក្ដៅៗ! មុននេះបន្តិច សមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួនបានហើយ សិស្សទំនើងដែលយកឈើជ្រុងវា/យលើសិស្សម្នាក់ទៀតឲ្យរងរបួសក្បាល លោកឧត្ដមសេនីយ៍ត្រី ហេង ប៊ុនទី….
ក្ដៅៗ! មុននេះបន្តិច សមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួនបានហើយ សិស្សទំនើងដែលយកឈើជ្រុងវា/យលើសិស្សម្នាក់ទៀតឲ្យរងរបួសក្បាល លោកឧត្ដមសេនីយ៍ត្រី ហេង ប៊ុនទី
(តាកែវ)៖ បន្ទាប់ពីរងការឃាត់ខ្លួននិងសួរនាំអស់រយៈពេលជាង១ថ្ងៃ! ឥឡូវនៅរសៀលថ្ងៃទី១៣.០២.២០២៦ លោក ស៊ាង ប៊ុនសុង និងលោក ព្រំ សុផៃ ត្រូវបានសមត្ថកិច្ចស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តតាកែវ